Trexsus3559 Trexsus3559
  • 03-08-2018
  • Business
contestada

Product a has a sales price of $20 per unit. based on a 15,000-unit production level, the variable costs are $11 per unit and the fixed costs are $6 per unit. using a flexible budget for 17,500 units, what is the budgeted operating income from product a?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-08-2018

I THINK ITS MIDDLE FINGERS AT THESE AHOLE MODERATORS

Answer Link

Otras preguntas

Describe the two-state solution with respect to Israel and Palestine. What are the prospects for success?
How many atoms and molecules are present in 124 gram of phosphorus
What is 96 divided by 1.5
Exercise can help prevent heart disease but once you've had a heart attack, it's too late for exercise to help you.
SOMEONE HELP I NEED IT BAD!!! solve for x
140 people surveyed , 60% prefer vanilla over chocolate . how many people prefer chocolate
What is 12 divided by 5/6
Kristen goes on a tour with her family. they climb down to 8 meter below ground level. then they climb the opposite of -8 meters to return to ground level. wh
If someone else will also be receiving a copy of a business letter, where will you find the reference to that person
Which determiner could be used before the noun house to refer to a specific house?