monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
In , side is extended to point E. When connected to vertex A, segment is parallel to segment . In this construction, you are given that bisects . Prove: Comple
When comparing push versus pull concepts, who or what is really doing the pushing?
x|y -2|7 1|-8 4|-23 7|-38
What is the tendency of a system to lose its ability to decline and eventually become obsolete?
please help for brianliest
how do i convert 2.4 mL into L
draw a line to connect each vocabulary word(s) to its definition
draw a line to connect each vocabulary word(s) to its definition
The type of music a researcher plays in a room while participants take a math test is a(n)?
if PQ = 8y+4 and QR = 15y-9. what is the value of y ? Find PQ, QR, PR