alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

35 out of 120 red-beaked wombats nest in trees, while 78 out of 99 purple-tongued wombats nest in trees. Do the two species show differences in their tree nesti
1. In contrast to what many older generations believe about texting, discuss McWhorter’s views on the subject. What does he think and why?
why is d use for diffrentiable?
I need help plzanswer Q2 and Q4​
According to research, chronic, long-term stretching protocols tend to lead to which of the following?
Who increased his French land holdings by marrying Eleanor of Aquitaine
A high-fiber diet might help decrease blood cholesterol levels by preventing ketosis. keeping stools soft. trapping cholesterol in pockets in the large intestin
help me?? i need help.
I need help answering this question
why is diffusion faster in gases than in liquids​