flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Hello anyone from USA here?
Please help!! a1 litre (1,000 ml) iv bag of dextrose solution contains 50 g of dextrose. find the ratio of grams per millilitre of dextrose. (enter your answer
Why was it important for slaves to learn to read and write?
Find the simple interest on a $500 investment made for 2 yr at an interest rate of 8%/year. What is the accumulated amount?
help fast will give brainliest help help!!!! 20. a student constructed the accompanying elliptical orbit of a moon revolving around a planet. the foci of this
Michaela has h hair ties. Michaela's sister has triple the number of hair ties that Michaela has . Choose the expression that shows how many hair bows Michaela
How do you write 2 4 as a decimal?
What adaptations do plants in the desert have that protect their water and food storage? a. they use bright colors to warn off organisms. b. they taste horrible
The forecast was 70 units for the current period while actual demand was 76. the forecast for the next period is 75.8. what is alpha if a simple exponential smo
Derive an equation that relates the initial release height hxhx of block xx and the speed vsvs of the two-block system after the collision in terms of mxmx, mym