jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

Draw a flow chart/concept map that illustrates the mechanism whereby the faulty cf gene causes the production of thick mucus with less water in it than normal.
ONE MATH QUESTION ASAP HELP
find x and y in the figure
The relative atomic mass of an atom can be found by comparing the mass of the atom to the mass of
Which of these is an example of haploid cell? Sexually Asexually vegetatively
What does USB-C stand for?
What are 6 centimeters equal to? A. 600 meters B. 1/6 of a millimeter C. 60 millimeters D. 600 millimeters
(a − 6)2 Find the product. (Simplify your answer completely.)
for which function is 5 NOT an element of the range?A. y=5B. y=-2+4C.y=x to the power of 5D. y=-(-x)to the power of 2
Complete the table about minerals that your body needs