dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Fencing costs $13.55 per foot. Jenny buys 15.25 feet of fencing. How much did Jenny spend for fencing?

Respuesta :

olivepaternoster olivepaternoster
  • 04-03-2020
$206.6375. $13.55 x 15.25ft =$206.6375
Answer Link
majelysp8fjoc
majelysp8fjoc majelysp8fjoc
  • 04-03-2020
Jenny spent $206.63 for fencing.
Answer Link

Otras preguntas

how did Assyrian,Babylonian and Persian rulers use technology to expand and unite their empires?
how would you classify the relationship between the age of people on the number of books they read
La ce distanta de la suprafata Pamintului intensitatea cimpului sau gravidational este egala cu 1 N/kg ? Va rooogggg .. ofer 21 puncte !!!
What 2 numbers that are the same multiply to be 36 and add up to be 15?
Which of these events took place in the United States during World War I? internment of German-Americans passage of laws favoring union organization Supreme
could a mixture be made up of only elements and no compounds? explain.
The ocean contains many plants and protists that can make their own food. What do these organisms get by living near the surface that they cannot get in deep wa
Describe how cells are organized into larger and larger groups to help living things survive
Do natural numbers have multiplicative inverse
Are pencils biotic or abiotic because its not living but it was made out of wood which was a live