josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

You are paid $4.15 an hour and work 40 hours in a week. You made $1,000 dollars In tips that week. How much money did you make that week and what was your fina
What choice did people have to make during the industrial revolution?
should germany have been held responsible for ww1
Gia sent two radio signals from Earth to Mars. Signal A traveled to Mars in 56 minutes. Signal B took ¼ as long. How many more minutes did Signal A take?
1) On Friday night, a 17 year old borrowed a friend’s car. While driving the car, he ran a red light and crashed into another car. His friend has asked him to p
PLEASE HURRY: What is the percent by mass of glucose in a solution containing 27 g of glucose dissolved in 410 g of water? 5.9% 6.2 % 6.6% 15.2%
What are the main causes of freshwater scarcity?
David ran on a straight track. Every time he ran 480 m, he took a break. After 2 breaks, he still had to run 120 m to complete the track. If the track was twice
main function of mitochondria in animal cell
Express as an acute angle