pintoceli055
pintoceli055
03-06-2020
Mathematics
contestada
c) 1, 4, 12, ____, 192
Respuesta :
Deborahh
Deborahh
03-06-2020
Answer:
1,4, 12, 16, 48, 64, 192
Step-by-step explanation:
Hope this helps : )
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Benjamin bought 12 goldfish. Each goldfish cost $3.98. How much did Benjamin spend?
Fred bags groceries at Winn Dixie. On average, he fills 20 bags for every four customers. What is Fred's average rate of change per customers?
hiiigood afternoon how AIDS are transmitted in human's
Which of the following provide evidence for evolution? (Select all that apply) geographical information fossils molecular features, such as DNA physical feature
what is the sum of -2 5/10 and -5 4/15
5. Les étudiants sont ____ du tableau.
The last time Victoria checked, the corn stalks in her back yard were 66.5 inches tall. Now they are 0% taller. How tall are the stalks now?
In the past year Ana has spent $7,440 on her rent what is the unit cost
Classify the following chemical reaction: CH4+ 2O2 → CO2 + 2H2O
why did the holy roman emperor go to war against protestant german princes