brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solve by elimination 3x-y=14 5x+4y=12
I am giving away 50 pts to anyone who answers this question who was the united states 11th president ;)
!????????v v ? Ccctggggf
1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​
Replicate the following DNA strand: 5' TGATACTTC 3'
What are 3 differences between DNA and mRNA (messenger RNA)​
Please do this for brainlest and extra points.
i need help please help lma0 i'll be your friend :) jk dont bully me just helppppp
How many grams are in 3.80 mol of sodium chloride (NaCl)? Express your answer numerically in grams. Windvailable Hintis
Which of these were traded along the Silk Road? (4 points) a. fabrics and diseases b. potatoes and technologies c. pepper and religions d. carpets and coffe