animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Mai, Andre, and Lin are discussing the volume of a scaled box. The orginal box holds 7 cubic inches. The new box holds 448 cubic inches. Mai thinks the scale fa
please help. The figure below is a triangle with three unknown angles.
What is a "best efforts" issue and why does the "Chinese Wall" exist?
feelings and ideas are suggested by the phrase "weather'd every rack" in line 2?
what percentage is 8 times more
Kofa lift 10 sacks of rice each weight 100N off the back of a truck.the back of the truck is 120cm off the floor.how much work does he do?
i need help with this question please
what does the phrase lonely no longer in paragraph 3 suggest about the narrators smotional state
Suppose z varies directly with y and directly with the cube of x. If z=216 when x=2 and y=9 , what is z when x=7 and y=5 ?
What is 2/9÷5/18 expressed as a fraction in its lowest terms?