micah3544 micah3544
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 5 cans of peas at the Town Market for $3.90. You can buy 10

Respuesta :

JayV2005
JayV2005 JayV2005
  • 02-10-2020

You can buy 10 for $7.80

$3.90 × 2 = $7.80

Answer Link

Otras preguntas

Minutemen fought British regulars for the first time at
What step should you take to organize your ideas for your research paper?
Explain what is the better buy. 1 litre of milk for 75p or 2 pints of milk for 75p. make sure to explain why.
Three more than 4 times a number is equal to 9 less than twice the number
Answer 4a^3b^2 x 3a^6b^5
Need help with this please! A nearby factory has offered to supply you with carbon dioxide. You can buy tubes to transfer the carbon dioxide to your greenhouse.
Lawn Innovation is a company that designs and manufactures lawn equipment. The company wants to create a new multipurpose tool that can perform three lawn tasks
What is the definition of Gross Domestic Product (GDP)
A function f(x) has x-intercepts of -3 and -5: What is the constant term in the function? f(x) = x² + 8x +
Greenwood Motels has filed a petition for bankruptcy but hopes to continue its operations both during and after the bankruptcy process. Which one of the followi