Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

What is a key characteristic of historical fiction? 1. The stories always have insights about current society. 2.The stories always provide accurate historical
The currently used binomial nomenclature was developed by _____. Ray Linnaeus Aristotle
What two world-class arts organizations are based in Toronto?
take a look at the pic and please help me
Describe some possible impacts of adding or removing a species from and ecosystem
what makes up the soil of the Palouse hills region and how was it deposited?
Which simple sentence has a compound verb? A. We ate lunch and went to see the new adventure movie. B. Lately, my sister doesn't like popcorn. C. I wa
the biomolecule whose function is short-term energy storage
What two families struggled for control of central Europe?
How can 12 people share an 8 segment gummy worm? find two ways