ajwhite0731
ajwhite0731 ajwhite0731
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can someone help me fast please ​

can someone help me fast please class=

Respuesta :

Aconite
Aconite Aconite
  • 02-12-2020

Answer:

2.5/10 = 0.25 cents per ounce

Answer Link

Otras preguntas

If a circle is cut from a square piece of plywood, how much plywood would be left over? Use 3.14 for pi
A midwestern music competition awarded 35 ribbons. The number of blue ribbons awarded was 3 less than the number of white ribbons. the number of red ribbons was
When y = x^2, which of the following expressions is equivalent to –y ?
An object of mass 2 kg has a linear momentum of magnitude 6 kg • m/s. What is this object’s kinetic energy?
A block of mass 3 kg slides down a frictionless inclined plane of length 6 m and height 4 m. If the block is released from rest at the top of the incline, what
How many prime numbers are there between 56 and 100?
If 4x+5y=10 and x+3y = 8 then (5x+8y)/3=
A pizza with 2 toppings from Maria's Pizza Place costs $11.00.A pizza with 5 toppings from Maria's Pizza Place costs $14.75.Each topping at Maria's Pizza Place
What caused the rise of military government in Japan?
A boy can swim 75 feet in 12 seconds. What is his rate to the nearest mile per hour?