ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What percent by mass of each chloroform molecule is composed of chlorine?
what do planets and stars have in common
which liquid will evaporate the fastest water salt water pepsi and gatorade?
find the absolute value of each rational number |3.7|
would you please help me to solve this 9.1x10^-5)^-4
Factor out the greatest common factor. If the greatest common factor is 1, just retype the polynomial. 2b4+5
Look below for question:
ALGEBRA! NEED HELP! ~A glass prism on a chandelier is 75 millimeters long. A base of the prism is an equilateral triangle with side lengtsh of 9 millimeters an
Please help. Full explanation if you can. 1. The ratio of boots to sandals in a shoe store is 8:3. If there are 245 more boots than sandals in the store, how ma
Although dry regions may never be as densely populated as those near water, which of the following factors has led to increased populations in dry areas?