xxsunflxwerxx2626
xxsunflxwerxx2626 xxsunflxwerxx2626
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help-
I need it-
urgently-

help I need it urgently class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$80 and $960

Step-by-step explanation:

Divide 240 by 3 which would be 80

Then multiply 12 times 80 (or 240 times 4) which would be 960

So $80 and $960

Answer Link
rhianaj25 rhianaj25
  • 07-12-2020
$80 andddd $960. :))))))))))
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following expressions have a result that is greater than 5?
A used bookstore will trade 2 of its books for 3 of yours. If Val brings in 18 books to trade, How many books can she get from the store?
Which form of municipal government best completes the title of the chart?
A gallery owner purchased a very old painting for $3,000. The painting sells at a 325% increase in price.What is the retail price of the painting?
Sasha solved an equation, as shown below: Step 1: 7x = 56 Step 2: x = 56 + 7 Step 3: x = 63 Part A: Is Sasha’s solution correct or incorrect? If the solution i
PLEASE HELP What do the Supreme Court decisions in the cases of Griswold v. Connecticut and Roe v. Wade have in common? A. limitations on executive privilege B.
The ratio of boys to girls is 2:3 if there are 14 girls, how many boys are there.
What is the answer
Howcan you use longitude and latitude to determine a location?
Please help due tomorrow