rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

What was the name of Charles Lindbergh’s plane in which he completed the first non-stop solo trans-Atlantic flight?
mary has a total of 26 coins made up of quarters and nickles.the total value of mary's coins is $4.30 how many quarters does mary haveA.26 quartersB.15 Quarters
pls help i need help now
Now, think about everything that you read. Why was building the Summit Tunnel considered an engineering marvel? Write a paragraph that explains your ideas.
A bag contains six red marbles four blue marbles and three green marbles if three marbles are drawn out of the bag what is the exact probability that all three
Which diagram represents deposition?
what methods has the world community used to resolve conflicts since world war 2​
The respiratory epithelium of the conducting airways consists of
The missing factor for B
Why did most of the early explorers and mountain men choose to go to the west