agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Velma must make five bottles of lemonade for the kids playing outside each bottle requires 3/4 cup of sugar how much sugar does she need?
Hey, I'm dumb and need help. Prove that opposite sides of a parallelogram are congruent. Be sure to create and name the appropriate geometric figures. (10 poin
Divide the polynomial. (y /\3 - 4y /\ 2 + 7y - 6) (y - 2)
jay earns $50 per week plus $5.25 fro each hour worked in a given week Fred earnings are calculated using the formula p=6.25(x+8) where x is the number of hours
Which city is the centrally located capital of Turkey?
What is the author’s opinion of the Roman people? Romans are the most respected, praised, and magnificent people on Earth. Romans are rarely viewed by the rest
Help! Show all thinking
Given that line segment BC is parallel to line segment DE, what is x?
A flying objects height in the sky can be represented by the equation d=30+vt+4t^2 where d is the height in feet , v is the velocity in feet per second, and t i
find the total price of a $14.00 shirt including the 7% sales tax