baileyealy baileyealy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36. How much did each fish cost him? Show your calculation.

Respuesta :

uddu64
uddu64 uddu64
  • 03-12-2020

Answer:

2.14

Step-by-step explanation:

2.14x24=51.36

Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help me with these riddles ?
these days methi (fenugreek) is available at a very cheap price. Your sisters wants to buy it in bulk and use it in summers. educate her to reserve it at home
What is the common nouns in the sentence below a raccoon squirrel and rabbit visited our campsite in Yellowstone National Park
The cost of a camp is $300 for the first week and $125 for each week beyond the first. The total cost can be modeled by the expression 300 + 125(x – 1). What do
How do you solve a ratio problem?
Explain the connection between sonata form and the general structure or form of modern popular music.
spanish hepppppppppppp
Are the exogenous and endogenous pathways for LDL/VLDL/HDL different?
How is vertical acceleration (free fall) linked to the sensation of "weightlessness"?
: In the rectangle ABCD below, BC=36 m and CD= 18 m. Find BD.