EmilyBrock00
EmilyBrock00 EmilyBrock00
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP!! I have no idea what to do lol i need help!

HELP I have no idea what to do lol i need help class=

Respuesta :

sweettrixie68
sweettrixie68 sweettrixie68
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of $24.18 by 3 for each person Joseph, Ed, and Michael.

[24.18 / 3 = $8.06 cost for each person.Share the cost equally means divide.Pizza will cost each man $8.06, when we divide the total cost of $24.18 equally by 3. So, the equation will be 24.18/3 = $8.06

Answer Link

Otras preguntas

vincent ran 24 laps on monday. this is of the maximum number of laps he has run in one day. what is the maximum number of laps vincent has run in one day?
Solve each equation for x. (Enter an exact answer.) (a) 2x − 7 = 5
what is the eighth multiple intelligence
A cell from a wheat plant contains all of the following, EXCEPT a a chloroplast. b mitochondrion. c cell wall. d flagellum. e cytoskeleton.
what are the parts of a chemical reaction
what is the unit rate of 1, 4.75?
Solve for x. 9 ≤ 17 − 4x
__________the dominant political parties in the united states
what country is the worlds leading grower and exporter of bananas
453 is 75.5% of what number?