alexi565
alexi565 alexi565
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which would be the better value?
A) 12 pens for $2.70
B) 16 pens for $3.40

Respuesta :

ilikewateryesido
ilikewateryesido ilikewateryesido
  • 01-02-2021

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Kansas entered the union as a undeclared, slave, or free state?
a fast food restaurant sold 24 burgers with cheese If the ratio of burgers sold with cheese compared to without cheese was 3:2 how many burgers did they see tot
Simplify by combining like terms ... i need help sadly ... 1) 5a-a 2) 5 divide 10s - 8s 3) 2a + 3b + 4a
During a magazine review, you scan magazine images and articles to..
Find the slope of the line described by each equation: 8x+2y=96
If one-half of a number is 8 less than two-thirds of the number, what is the number?how? 1)24 2)32 3)48 4)54
What is 30,944 rounded to the nearest ten thousands
how is the shape of an enzyme related to its function?
A middle school team scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points with a single extra point for each touchdown. How many
Why did people leave the Massachusetts Bay colony to begin new colonies?