perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

What is the x to this problem ?
The founders of the United States also believed that only certain people should be allowed to voteand elect officials. They chose to structure the United States
Describe how to reduce the risk of harm from one hazard when using Benedicts solution?
Simplify eight to the negative fifth divided by eight to the negative third
Summarize how structure relates to function and give an example:
Quick Quick plss i will mark you brainliest answer with solution pls! 1) One of the roofers claims that the roof area of each pillar is the same as the area of
Jose' needs 1,500 for a vacation. He makes $18 per hour at his job and already has $840 saved. How many hours does he need to work to be able to afford the vaca
Identify the graph of the equation. Then find 0 to the nearest degree. 2x² + 4xy + 4y2 = 0
The steps below show the incomplete solution to find the value of m for the equation 4m - 2m + 4 = -1 + 13: Step 1: 4m - 2m + 4 = -1 + 13 Step 2: 4m - 2m + 4 =
Causes and effects of the environmental movement