nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In not more than 350 words write an essay describing the sunday market in lagos​
Complete the following table using the equation: Y = negative 2 x Squared x -2 -1 0 1 2 y Plot the points on a graph and determine which graph best represents t
Why can the reader conclude that this e-mail was written for a general audience? it contains language that suggests that the general audience is officially conn
Technology is defined as human ________________ in action that involves the generation of knowledge and processes to develop systems that solve problems and ext
Evaluate 5x³ + 2 for x = -1. 0 -3 04 06 0-7
-2/9u=12 Solve for u
When we conjecture x causes y and perform an experiment to prove this is so, how do we rule out the case that y causes x AND x and y occur at the same time? (Ch
Whispering Winds Company Worksheet (Partial) For the Month Ended April 30, 2022
Ramu,the gardener,is trying to pull out weeds. however,he has to apply great force.why do you think he has to apply to much force?
Can someone help me please its geometry.