malachismith14
malachismith14
02-02-2021
Mathematics
contestada
what is $5.36 for 20 oz.
Respuesta :
jakaylathompson22
jakaylathompson22
02-02-2021
Answer:
5.36/20
0.268 dollars per oz
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
A child in a wagon of total mass 32 kg is traveling at 1 m/s at the top of a large hill. The child-wagon system coasts down the hill. At the bottom of the hill
100 POINTS FOR ANWSER Investigating Heat Capacity If you do not have the supplies to do this, look up specific heat. 1) What is it? 2) Find the specific valu
make z subject of formulae.[tex]r = az + \frac{3z}{2} [/tex]
During the month of February a flower store marked up the prices of all their flowers. One red rose normally costs $4.40, but it cost $6.16 in February. What wa
A teacher offers her students 5 fake dollars to spend in the class store, when they get a perfect score on their math tests. If one of her students gets a perfe
this mountain region runs through northern iran and turkmenistan
Question 40 (1 point) Based on the chart above, which statement best describes conditions in Texas after the end of Reconstrucion? a Even after Reconstruction,
Why did William Penn establish the colony of Pennsylvania? Responses A He hoped to found a place where Quakers would not be allowed to live. B He wished
Is 5/5 equivalent of 3/3
1. How did early American agriculture compare to European and Asian agriculture? A. Early Americans began planting crops long before Eurasians did. B. Euras