khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Match each statement (term) with its value in relation to 0 (definition). Match Term Definition A building is 37 feet tall. A) –13.7 The scuba diver was 37 fe
Schultze and badzinski suggest, "from a biblical perspective, interpersonal communication is meant to be _____________ as well as ______________. "
The diagram shows a cuboid. 4 cm 12 cm x cm the volume of the cube is 120cm² calculate the value of x​
What is an arrangement in which the supplier maintains title to the inventory until it is​ used?.
A form used to organize and check data before preparing financial reports is known as a(n)?
Using this balance, can you estimate the mass to the nearest milligram?
two most important environmental factors affecting animals
**please look at attached photo for proper understanding* Inside a cathode ray tube, an electron is in the presence of a uniform electric field with a magnitude
Write a c program that asks the user to enter two numbers. the program should use the conditional operator to determine which number is the smaller and which is
What kind of research report presents for the writer’s ""take"" on or interpretation of the facts related to a topic?