quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
What types of energy transfers and energy transportations are involved in the domino chain reaction?
Anyone know these questions? I need help,please.
Rewrite the following quadratic functions in intercept or factored form. Show your work. f(x) = 3x^2 - 12
Suppose a gym membership has an initial enrollment fee of $75 and then a fee of $29 a month. Which equation models the cost, c, of the gym membership for m mont
Individuals undergoing hypnosis ________.
Which of the following scenarios illustrates the error in thinking known as overconfidence? Please choose the correct answer from the following choices, and the
I ready help plz !!!!!!!
A bag contains 10 white golf balls and 6 striped golf balls. A golfer wants to add 112 golf balls to the bag. He wants the ratio of white to striped gold balls
The moats separating people from the animals are 5 m wide for lions and 4 m wide for the elephants. If the lion’s moat is 4 m deep, how deep should the elephant
please can someone help me find the courses of stroke?