Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

hey :D can u help a 7th grader out

hey D can u help a 7th grader out class=

Respuesta :

chenjasmine54
chenjasmine54 chenjasmine54
  • 03-02-2021
answer is c because you’re working 10$ an hour
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

A. 10.25h - 4

Step-by-step explanation:

Let h equal to the number of hours you work.

If you earn 10.25 each our, then your total earnings for the day can be represented  as 10.25h.

However, since you spend 4 dollars, you are left with 10.25 - 4 dollars.

Let me know if this helps!

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ASAP!!!!!
Why is the rainfall pattern different on the Mountains of Kohala and Mauna Kea?
Math help please! |120+x| x<-120
In "Nectar in a Sieve", Kenny gets upset with Rukmani because he does not understand __________. why she stays with Nathan why she does not fight against her po
what is an equation of the line that passes through the points (6,5) and (7,7)
A game lasts 5/8 hours. Rachel played 4 of these games. For how long did she play in total? Write your answer in the simplest form.
Read the sentence below. Tick the word that is an adverb. The village was quite easy to find when we used our map.
Two math classes took the same quiz. The scores of 10 randomly selected students from each class are listed below. Sample of Class A: 75, 80, 60, 90, 85, 80, 70
How do plants get nutrients?​
Technician A uses three prong electrical cords when possible. Technician B uses double insulated electrical tools. Which technician is correct? Select one: A. T