smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Approximately when did World War I occur? A. 1910s B. 1930s C. 1940s D. 1960s
whats 168,356 rounded to the nearest ten thousand
What is the difference between federalism and separation of powers
What's the difference between acceleration and velicity?
Oxygen is denoted as 16O8. How many protons and neutrons does an oxygen atom have?
A train travels at a speed of 30 mph and travel a distance of 240 miles. How long did it take the train to complete it's journey?
When you weigh yourself, are you actually reading the support force acting on you, or are you really reading your weight?
factor strings of 840 up to six factors
Human impact on one system leads to changes in more of Earth’s systems. True or false?
Tell the value of the underlined digit 17,874,000,000 the 1 is underlined