doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jennifer and Jessica come up with different answers to the same problem...
A store is having a sale where winter clothes are 60% of the original price. A sweater is on sale for $30 . What was the original price of the sweater? Can you
Which of these is a process in which the atmosphere does not play any role? a. formation of snow b. evaporation of water c. transpiration in plants d. erosion o
What is tape diagram for a math test plz tell me
Two right triangles with the following dimensions are graphed with their hypotenuses on the same line: triangle X: horizontal leg measures 4 units vertical leg
What is letter m? M/9 -17=21
Which of the following must happen before the cell can go through mitosis? A. The cytoplasm must divide. B. The cell must copy its DNA. C. The spindle fibers mu
fill in the table, and then round to the given place. 3.1
Which of these is a process in which the atmosphere does not play any role? a. formation of snow b. evaporation of water c. transpiration in plants d. erosion o
Jaiden is writing a report about the structure of the atom. In her report, she says that the atom has three main parts and two subatomic particles. Do you agree