tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to the area of square A, in square inches? A). 1/2(10)(24) B). 10(24) C). (10+24)^2 D). 10^2 + 24^2
Kermit's favorite iced tea is made with 15 tea bags in every 2 liters of water. Peggy made a 12 liter batch of iced tea with 90 tea bags.What will Kermit think
SOMEONE PLZ GIVE ME THE ANSWER TO THESE! Dans cette activité, utilise une forme de "lequel" pour completer les phrases. Ecris toute la phrase pour ton prof. Ce
To solve x -6 2, the first step is to add 6 to both sides of the inequality. The solution to this inequality is x>
please answer these questions correctly.
How was Philadelphia more stoic than New Amsterdam? The houses were made of wood instead of bright-colored bricks. The houses were built close together for a co
which expressions are equivalent to the one above?​
How do i solve this celia works as an articling student with a large law firm. her wage increased from $30 per hour to $40 per hour. she can work up to 40 hours
units for frequency?​
Solve: 25x^2 - 36 = 0 A.) x = 6, 5 B.) x = -6, -5 C.) x = 36/25, x = -36/25 D.) x = 6/5, x = -6/5