amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Video club A charged $10 for membership and $3 for movie rental. Video Club B charges $15 for membership and $2 per movie rental. For how many movie rentals wil
Randal answers 96 out of 120 questions correctly on a science exam. What percent of the questions did Randal answer correctly
A car salesperson earns 1.5% commission on every car sold. The salesperson sell a car for $22,500. What is the commission?
THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?
Sound: The more _______ a sound has, the _________ its volume is.
Mrs.Savin receives a weekly base salary of $500,plus a commission of $1200 on each car that she sells. Write a function rule relating her total weekly pay p to
THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?
at what point do scientists classify an area's weather as its climate? 1 year ,5 years ,15 years or 30 years
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
At the concession stand of a school foot ball game, sandwiches cost $1.50 and a bottle of water costs $.90. The school sells 40 sandwiches and 80 bottles of wat