amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

what two developments in the late 1800s led to the decline of the cattle business ?
Dirk Nowitzki of the Dallas mavericks scored 44 points in a recent basketball game. He scored no 3-point shots, but made a number of 2-point field goals and 1-p
What is sociocultural ?
What energy is transfomed that takes place you lifting a chair?
I have been stuck with this one, and i would like to how to solve this. In each case, determine whether line AB is parallel or perpendicular to CD. (a) A(0, 0),
how were the oregon and santa fe trails different ?
How many 1/10 are in 3?
How did rationing support the war effort in ww2?
|-6|+|3| I really don't get it do I simply find the sum our is it something different plz explain
Social needs are acquired through?