hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

#7 PLEASE. IT IS JUST NOT WORKING FOR ME
popjnhhubdscuwbhsuuuuuuuuuuuuu
i need to find what y equals
Hinduism Originated in India by the Aryans around 1500 BC true false
Text:Map: The vast Muslim world was wonderful for the growth of knowledge. The Greeks had developed a level of practical experience and technical understanding
You are given in unknown element that is dull in color. All you have to identify it is an electrical source in a meter that detects electrical charges. You know
how can my body get bigger when im losing weight it makes no scenes
Which BEST states a central idea of the speech ???
what is the answer to d and e?
Muriel has kept track of her income and expenses for the week in the spreadsheet below. How much was Muriel’s restaurant bill? A 3-column table with 7 rows show