addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

Solve H=p-a/3w for a.
Which infections can cause pelvic inflammatory disease (PID)? Check all that apply.
Which group is most likely the audience for how to prepare for a road trip?
TWO PARTER! x the points a. Find the period and amplitude of the cosine function. b. At what values of for do the maximum value(s), minimum values(s), and
Which expression is equivalent to the area of metal sheet required to make this square-shaped traffic sign? A square shaped traffic sign is shown with length of
Mercury (ii) sulfide, hgs h g s , contains 86.2\% 86.2 % mercury by mass. the mass of hgs h g s that can be made from 30.0g 30.0 g of mercury is
What is the length of side s of the square shown below?
Which organelle contains chlorophyll and is the location for photosynthesis ?
What are the four different types of monomers that make up each biomolecule?
what might have been the advantages and disadvantages of the santa fe trail in the 1800s