emely10 emely10
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Guys plz help on this one

Guys plz help on this one class=

Respuesta :

kyrarichins
kyrarichins kyrarichins
  • 02-12-2016
Well for number 1) a. Quick market is the better choice because 3 apples for 1.17 is 2.34 for 6 apples
Answer Link

Otras preguntas

Which number is a multiple of 2? A) 14 B) 21 C) 7 D) 19
What phrase BEST describes a "bobblehead" figure of a team's mascot available for sale during a game? A Contrahting eroduct
A board game that normally costs $30 is on sale for 25 percent off. What is the sale price of the game? $22.50 $27.50 $32.50 $37.50
Suppose that y varies inversely with x. Write a function that models the inverse function. x = 6 when y = 8
Nonverbal communication such as posture, gestures, expressions, and eye movement are all examples of: A. body language. B. opposing signals. Ο Ο Ο Ο C. presenta
Amoeba Sisters: Video Recap Pedigrees HELP
Farmer Elentire had mimstoons on her farm. As days (X) increased, the total count of mimstoons (Y) changed. The equation (rule) that represents this relationshi
Why would the force of gravity change between the earth and sun when the mass of the earth increased
What do ferns and gymnosperms have in common?They are all vascular plants. Reproduction depends on birds, bees, and other animals. They all produce seeds. They
think about how mining minerals and energy resources can damage the enviroment. brainstorm a creative solution to this problem. describe your solution. HELP ME