rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1.3 George invested N$ 12550 for 5 years. After 5 years, he received a total amount of N$ 22500 from his investment. Calculate the annual rate at which interest
x 5.4.45-BE Susan Carver will purchase a home for $160,000 She will use a down payment of 29% and finance the remaining portion at 3.9%, compounded monthly for
Xavier can swim at a constant speed of 5/3 meters/second. a. What is the ratio of the number of meters to the number of seconds? b. Xavier is trying to qualify
Light energy is absorbed by
Which of the following is not an abbreviation for a level of usage ? (answer asap please sl.Sp.colloq.dial.​
Find the numeral preceding and succeeding each of the following numerals. a. 100eight b. 10000five c. 101two
Place each pair of angles in the correct column (Look at the picture)
Calculate the equilibrium concentrations of N2O4 and NO2 at 25 ∘C in a vessel that contains an initial N2O4 concentration of 0.0654 M . The equilibrium constant
5. If an atom has 12 electrons, how many energy levels are occupied
Which is the better buy? 27-cup bottle of bleach for $24.30 or a 2-gallon bottle of bleach for $15.04