greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

2,i am accustomed to _____ English.A,read B,reading C,have reading D be reading ​
2x^2-20x+100 quadratic formula
[tex]1\frac{1}{9}*4\frac{1}{2}+(3\frac{1}{5}-\frac{1}{3} )[/tex]
Which product of respiration is used for tissue repair and cellular function? carbon dioxide water energy oxygen
Which of the following
The Judiciary Act of 1789 gave powers to the Supreme Court that the Constitution. A. were in conflict with B. were consistent with C. were not addressed in
I need help can you help me please
The sixth grade teachers are planning a field trip. They want to divide the 192 students evenly on the four buses. How many students will ride each bus?
I NEED HELP W 36 pls pls pls pls help help!
What is the code for Cardiac arrest in an E.R: Code Blue or Code Black? Whoever answers correctly first will get Brainliest