vggloria169
vggloria169 vggloria169
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Justin buys ice cream and apples at the store.
• He pays a total of $25.24.
• He pays a total of $5.14 for the ice cream.
• He buys 5 bags of apples that each cost the same amount.
What exactly would the equation be?

Respuesta :

aypaniagua
aypaniagua aypaniagua
  • 01-09-2021

Answer:

x-$25.24 -5.14- 5 x

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I don't understand this question and I don't know why so please anyone explain to me. What is one piece of information you would still like to learn about this
What is responsible for the hole in the ozone layer?
Clothing often showed to which segment of society a person belonged. True or False
Who invented the guitar?
How does Mowgli resolve the conflict he feels over not understanding the ways or the language of the villagers? A. He behaves in ways that make him comforta
how many square feet of outdoor carpet will we need for this hole?
The drugs meprobamate (Miltown) and carisoprodol (Soma) are two examples of
what date on the cosmic calendar did the milky way galaxy appear?
explain how you know that 70 is greater than 1/3 but less than three 2/3
Is the water in the U.S different than the water in Europe?