frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Canada's borders include all of the following except _____. Alaska Arctic Ocean Greenland Pacific Ocean
What is the y- int and slope of y=2
The least common multiple (lcm) is the _____ multiple, other than 0, common to sets of multiples.
What's the answer to this ? Please help
What are the domain and range of the function {(3, 1), (5, –1), (9, –1), (2, 7), (–4, 1)}? A. Domain: {3, 5, 9, 2 }; Range: {1, 7} B. Domain: {1, –1, 7}; Ran
During which period were the people organized as chiefdoms? A) Archaic B) Mississippian C) Paleoindian D) Woodland
An organism has two types of cells: diploid somatic cells and haploid gametes. How does this organism reproduce? a.)Sexually b.)Asexually c.)Vegetatively
On a particular Saturday, 60% of the visitors were to an art museum were students. If 144 visited the museum, how many total visitors did the art museum have th
what is the gcf of 14a and 28ab.
which supreme court case established the principle of judicial review? A: heart of Atlanta hotel v. United states B: Brown v. board of education