pikeca26
pikeca26 pikeca26
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Yolanda bought a video that was priced at a 65% markup over the manufacturer's
cost of $12. What was Yolanda's cost?

Yolanda bought a video that was priced at a 65 markup over the manufacturers cost of 12 What was Yolandas cost class=

Respuesta :

sagedolan72 sagedolan72
  • 02-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

.65 x 12. Take answer and add 12

Answer Link

Otras preguntas

John has 12 pounds of dog food and is going to separate it into 3/4 pound portions.how many portions of dog food will he have
Read the excerpt from Act I, scene i of Romeo and Juliet. So early walking did I see your son: Towards him I made; but he was ware of me, 110 And stole into th
the store offered a 20% discount on a $32.50 watch how much is the savings and how much is the sale price
How can the process of malting harm the insect?
Solve each equation and check your solution.
What is all about "The outsider" by H.P Lovecraft?
should local people be involved in decisions in their cities
Here's a super easy one. What part of 72 is 36a?
List three "key players" in the treatment of an eating disorder, and identify their role in the treatment.
Which of these is a benefit of the fish farming? A) It depletes native fish populations B) It poses a risk of disease for wild stocks C) It provides an alterna