nardd2xx
nardd2xx
03-11-2021
Mathematics
contestada
Someone help me with this pls
Respuesta :
gordonlila
gordonlila
03-11-2021
Your answer is B) (2x+1)(3x+2)
Explanation in picture \/
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
In 1 week there are 7 days how many weeks in 210 days
PLS HELP THNXS!!! In a survey of a sample of computer users, 10% said their computer had a malfunction that needed to be repaired by a service technician. This
What is capital as a factor of production?
Taking impulsive action is the result of making decisions that require a lot of thought. Please select the best answer from the choices provided. T F
A haircut cost $20.Sales tax is 4.75%.Is $25 sufficent to cover the haircut with tax and a 15% tip?
through (-6,-1) and perpendicular to 4x+3y=5
Lucy is studying for a test on literary devices. In her notes, she comes across the following definition: an idea that is played down or treated casually Whic
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
The sum of 5 and a number x
25% of what number is 15