jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Sedimentary rocks are the only rocks that can potentially contain
How is gene therapy fundamentally different from treating disease using traditional medicine?
It takes you 45 minutes to drive the 30 miles from your house to the mall.how long will it take you to drive the 75 miles to the beach
which did the Greeks desire in their architecture
Narrative of the life of frederick douglass: an american slave key what was covey's first reason for beating douglass
why is -3 1/8 a rational number
A lorry is travelling at 13.5 m/s along a stretch of road where the speed limit is 50 km/h. 1 kilometre = 1000metres 1 hour = 3600 seconds show that t
How to do 586840 plus 935510 part 34
A difficulty facing cities with war industries was
The move to cities led to what major and enduring change in american lifestyles