aperez2443
aperez2443 aperez2443
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Dominic makes bread to sell at his local farmers' market. It costs $1.58 for Dominic to make a loaf of bread. How much money will he spend if he makes 12 loaves of bread?

Respuesta :

cloroxmods783
cloroxmods783 cloroxmods783
  • 01-12-2021

Answer:

$1.58X12=$18.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
hogwartsbowen
hogwartsbowen hogwartsbowen
  • 01-12-2021
$1.58x12=$18.96 for 12 loaves of bread :)
Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O