yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

g In transcription, the 3'-hydroxyl group of the growing RNA strand: Group of answer choices NONE OF THESE binds to the 5' ribose. attacks the outermost phospho
Which sentence presents a faulty either/or argument? If we don’t double teachers’ salaries, then the public education system in this country will fail. If we
NEED HELP THANKS YOU.
-3x+10=21 solve for x
How Can Abstaining from Drugs, Including Alcohol and Steroids, Reduce the Risk of HIV Infection?
PLEASE HURRY!!!! Which Graph shows a set of ordered pairs that represent a function?​
product of 3 and e in algebra​
can you help me with this one
please help. It’s due tomorrow.
Please help me solve this ;-;