Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

I have no idea how to do this: Slope= -3, y-intercept= -1 its slope-intercept form Slope= -2, y-intercept= -4 Through: (-3,2) , slope=-1/3 Through: (3,2) and
Tanya is 1 year less than three times the age of her sister Jessica. Jessica is five years old. How old is Tanya
You want to convert 1 kilogram to milligrams. you already know that 1 kilogram = 1,000 grams. explain how knowing that 1 gram = 1,000 milligrams can help you
how can solar power be tested? what meterials will you need?
Based on what she says and does in "Thank You, M'am," which statement is true about Mrs. Jones? A. She is going to find Roger's parents and tell them what happ
What are the basic units that all matter is made of?
3x+2y=11 2x+5y=22 help ?
Which sentence has a correctly placed participial phrase? A. The grocery store clerk, reserved for items on sale, placed dented cans on a shelf. B. The grocery
What distance would Mario travel if he drove for 4 3/4 hours at 70 miles per hour? Assume that a steady speed was maintained.
1. When grocery shopping, _______. Which of the following best completes the sentence above? it is necessary to have a list of needed items a list of needed ite