switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​
2/3 + 1/2 i just want to give some points away
Who else is stressed? ​
38."Look, honey, we're going to the theater. We're not going to be in it." * In a raisin in the sun
The division of Dani spirits into categories represents a fundamental classification scheme found in their religion and well-known by the elders. a. Trueb. Fals
Determine what type of language is used in the following passage. I'm eleven, and I kinda need to write an argumentative essay. I want to write about how women
Which type of solid can be described by the unknown solid if it has the properties listed in the table below? AppearanceBrittle white crystalsMelting Temperatur
If an action verb were to follow the word "to", What would that be called?
simplify completely x^2+12+35/3x+15
Find the value of x. 3x +7 D 2x + 7 3x 16