iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

Why does my screen keep showing R/34 pictures of boots the monkey? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
26. Which of the following is an equation for the line that is perpendicular to the line y = 2x - 9 and passes through the point (-4,5)? A. y = 2x+7 B. y = -1/
Charlie took a nap. He fell asleep at 11:25 AM and he woke up at 3:12 PM. How long did he sleep?
solve this equation Thank you!!
Which of these statements is true: 1) It is not uncommon for most of the people in the top 5 percent of income-earners to be 45 years old and up. 2) Three-quar
Which word best fills in the blank? The height of land above sea level is called altitude or O plateau O elevation Olatitude O direction
m r co m p re ssmy prev acc got banned and this is my new acc...im a boy of 19
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
Can someone help me out with this question fast!?!?!