HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

What was the reason for the Sugar Act of 1764? To keep the colonists safe To pay for war debts To prevent smuggling To raise funds for the colonies
A body that offers little resistance to the movement of free electrons from one point to another is a/an A. conductor. B. insulator. C. capacitor. D. coulom
During the Gilded Age, a factory worker who was injured while working generally received
Martin is making squares by arranging 26 sticks . How many squares can he make? Write and solve the number fact you used to find the answer.
the pipe is leaking at 1.5 cups per day about how many gallons per week is the population
30 tens - 3tens 3 tents = ?
North Africa and Italy both border the what? a. Mediterranean Sea. b. Red Sea. c. Persian Gulf. d. Caspian Sea.
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
What'd the area of a triangle
Rachel runs 3.2 miles each week day and 1.5 miles each day of the weekend. how many miles will she have run in six weeks?