Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
A mouse runs 5 m north across the floor before hearing a cat. Then it runs back south along the same path for 1 mand turns west to run under a sofa 3 m away. W
Write a 5-8 sentence informational paragraph on why or why not we should test on animals.
Shanbi,s household consumes 45units of water one month.how many litres of water do they consumes
Your grade in the class consists of 2 midterms 15% each, homework 10%, projects 5%, attendance 10%, and final 30%. Find the weighted mean if your scores are as
If Jordan had his hourly salary increase from $9.25 per hour to $10.75 per hour, which of the following is closest to the percent increase in Jordan's salary?
Why does our body temperature increase sometimes when our body is attacked by a pathogen?
Find the distance between the points ( – 18,4) and ( – 18, – 20).
what is bigger 15/3 or √30
Why was Justinian’s reform of the law so important?
The area of a circle is 144 m2. What is the diameter of the circle? O A. 6 m B. 12 in OC. 24 in OD. 144 m