jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
hi what three 33889+5555 times 84 divided by sixteen
Distributive property 1/2(6x-14)
A barista at Jose’s local coffee shop always greets him by name and usually notices his mood. Once when he was upset about something at school, he confided in h
The Supplies account balance on February 1, 2016 was $2,000. During the month of February Bravo purchased $12,000 of supplies for use in its operations. On Febr
2. Why was the English Bill of Rights important to the colonists?
Which completes the work correctly? (x – 3)2 + (y – 2)2 = 42, so the center is (3, 2). (x + 3)2 + (y + 2)2 = 42, so the center is (3, 2). (x – 3)2 + (y – 2)2 =
Which best describes Sienna's error? The descriptions for intake and ignition should be switched with one anothe During compression, temperature does not increa
If u are a real person than say hi
Plants are considered producers, Please select the best answer from the choices provided T/F
This Question: 1 pt Name the subset(s) of the real numbers to which the number 10 belongs Choose the correct answer below. O A whole numbers, integers, natural