ccc37 ccc37
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

$7.50 for 5 pounds ?

Respuesta :

jmallison jmallison
  • 04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.

Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link

Otras preguntas

What kind of sentence is Merlin carried the baby to safety
find a whole number x in x/113 so that the ratio is a good estimate for pi
How do protozoans with pseudopods eat?
0.4 greater or less than 0.036
Why is it helpful to write numbers in different ways
a middle school scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points, where each touchdown also had an additional score of two p
how how many 25s are in 300
how do solar system and galaxies differ?
A chunk of paraffin (wax) has a mass of 50.4 grams and a volume of 57.9 cm3. What is the density of paraffin?
the difference between the square roots of a number is 30. What is the number?